Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Середа, 24 травня 2017 00:00

Духовні лідери об’єднуються у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні

Протидія епідемії ВІЛ-СНІД в Україні – справа усього суспільства. Церква, держава, бізнес, ВІЛ-сервісні пацієнтські організації мають об’єднати зусилля, почути один одного і виробити план дій, який дозволить виконати «стратегію 90-90-90». У цьому процесі визначальною є роль релігійних організацій, авторитет і слово яких здатні примирити людину з важкою хворобою й спрямувати її на шлях зцілення.

Аби духовні лідери усвідомили свою місію та консолідували дії, у найбільших містах України проводяться круглі столи на тему «Підвищення обізнаності та спроможності релігійних організацій в регіонах задля забезпечення їх активної участі в регіональних програмах протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні». Проект, організаторами якого є ЕЛЕОС-УКРАЇНА та Комісія з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій, став можливим за підтримки UNAIDS в Україні.

17 травня 2017 року така подія відбулася у Дніпрі, у приміщенні Єпархіального управління Дніпровської єпархії. Християни, юдеї, мусульмани зустрілися за круглим столом для того, щоб обговорити методи попередження епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. І вперше в історії міста про проблему ВІЛ/СНІД говорили не лише ті, хто взяв на себе відповідальність протистояти епідемії, а й ті, кого ця біда безпосередньо торкнулася.

У який спосіб Церква може попередити поширення епідемії ВІЛ-інфекції в Україні? На думку священика Дмитра Поворотного, ефективність служіння збільшиться, якщо люди Віри будуть діяти спільно: «Так ми можемо протистояти злу і свідчити про свою віру». «У Дніпрі релігійні спільноти мають великий потенціал для плідної співпраці, а цей круглий стіл – ще один крок до налагодження стосунків, напрацювання методів і напрямків руху», – каже священик.

Важливо, що у круглих столах беруть участь ВІЛ-інфіковані люди та представники пацієнтських організацій. Люди, яких роками гидливо обходили, з яких знущалися («Нас били ногами, у нас плювали», – розповідала на круглому столі у Дніпрі Світлана Калініченко, ВІЛ-позитивна людина, голова ради організації «Дорога життя. Дніпро»), сьогодні мають можливість розповісти про своє життя і проблеми тим, хто почує і допоможе.

Цикл круглих столів триває. Вже 25 травня відбудеться чергова подія у Харкові. На черзі – Маріуполь, Одеса, Донецьк. Головна мета цих заходів – спільно знайти шляхи подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні у рамках стратегії 90-90-90. Ця стратегія має на меті досягти до 2020 року таких показників: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій ВІЛ-статус; 90% людей, які живуть з ВІЛ та знають свій ВІЛ-статус, отримують антиретровірусне лікування; у 90% людей, які отримують лікування, досягнутий невизначений рівень вірусного навантаження.

ЕЛЕОС-УКРАЇНА приділяє велику увагу підтримці людей, які мають важкі хронічні інфекційні захворювання (ВІЛ/СНІД, хронічні гепатити тощо), їхніх близьких та спеціалістів, які працюють у цій сфері. Так, рік тому в Києві розпочав роботу Центр духовно-психологічного супроводу хронічно хворих людей «Будинок Марфи і Марії».

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:881 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:726 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:776 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:765 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:784 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more