Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Субота, 27 січня 2018 00:00

Акведук: Бути креативним - як ним стати

Багато з нас чули наставляння: «будь креативним», «необхідно мислити креативно», «знайди креативний підхід до вирішення проблеми» тощо.

В умовах сучасного світу вкрай важлива потреба у молоді, що має нестандартний погляд на все. В умовах урбанізації та глобальної комп’ютеризації, ми маємо навчитися самі та створити умови для наших дітей та молодь мислити інакше, ширше та глибше, виходити за межі, тобто креативно.

Одним з найдієвіших інструментів виховання креативних особистостей є творчість. 

Робота Вільного простору «Акведук» базується саме на розвитку творчих здібностей дітей та підлітків. За весь час існування Акведуку, вже 7 місяців, діти відвідали більше 100 творчих майстер-класів.

Діти дуже відрізняються між собою, мають різні суб’єктивні та об’єктивні цінності, свідомі і підсвідомі принципи, свій підхід, темперамент та характер. Кожен з нас має схильності та таланти. Кожному з нас комфортніше в різних ролях. Важливо в Акведуці те, що будь-який талант, схильність є не доброю чи поганою. Є натхненники, є генератори, є реалізатори, мотиватори, координатори, аналітики. І, всі ці ролі, звісно, в різних ситуаціях можуть змінюватися. 

Часто нам дорослим, і звісно, дітям страшно вийти за кордони та межі, ми боїмося взяти на себе іншу роль, таким чином, кожен з нас, не дає нашому таланту та мисленню розгорнутися у повну силу. 

В Акведуці можна і необхідно робити все, що хоче твій розум і серце. "Хочеш - твори". Адже саме, коли немає меж, ми можемо проявити себе у повну силу. 

Діти і дорослі самі створили правила за якими працюють разом. Правила ці гнучки, і можуть бути перегледені. 

Кожна думка, має бути вислухана, кожна думка має право на життя.

У нас немає місця засудженню і стереотипам. 

Всі наші заняття - це інтерактив, діалог та партнерство дітей і дорослих.

У нас дорослі не вчать, ми всі вчимося разом. 

 

Так, на нашу думку, зароджується і розвивається креативне, незалежне мислення, яке стане стимулом і засобом самовираження і самоідентифікації дитини в оточуючому суспільстві.

Важливу роль у формуванні творчих здібностей учасників нашого Вільного простору відіграють психологічні ігри та заняття. Разом з професійним психологом створюються «ігрові ситуації», в яких вони навчаються пізнавати і дивуватися, знаходити нестандартні рішення, поступатися та відстоювати власну думку.

Мислення не за зразком є одним з показників розвитку творчих здібностей.

Якщо б ви побували у нас влітку і зараз на будь-яких заняттях і особливо  на писхологічних іграх та майстер-класах, ви побачили різницю. Ми менше боїмося бути не такими як всі, а навпаки, ми шукаємо шляхів та можливостей знайти інше в собі та навколо, більше ідей, більше підходів до задач.

Важливим завданням команди тренерів Акведуку стало не тільки залучати дітей та молодь до творчих активностей, але й розвинути в дітей потребу в творчості та створити атмосферу престижності творчого процесу. З цією метою, дітям розповідаються історії успішних людей, які, не зважаючи на всі перешкоди, присвятили своє життя творчості. Останнього разу, учасники Акведуку познайомилися з історією життя незвичайної американської художниці Маргарет Кін та відомої української художниці Євгенії Гапчинської. Сталося це так, що Таісія прийшла до Акведуку з новим чохлом для телефону, на якому було зображення дівчини з непропорційно великими очима (картина Кін), а Сашко приніс для всіх шоколадку, на обгортці якої була зображена картина Гапчинської. Діти навіть гадки не мали, що на звичних для них речах були зображені роботи талановитих художниць з Америки та України. Так, здивування дітей перейшло в цікавість, а цікавість приведе до нових знань.  Це - своєрідний міст до нових відкриттів та творчих пошуків, це міст «Акведук».

На завершення наших думок з приводу нашої сумісної діяльності в Акведуці, ми б хотіли сказати, що з нашого погляду сприяє, розвитку креативності:

1) Менше правил, і, правила мають бути створені дітьми і дорослими разом, з обговоренням;

2) Грайтеся;

3) Ні засудженню та оцінкам; 

4) Підтримка будь-якої ініціативи;

5) Немає меж творчості;

6) Говорити та обговорювати;

7) Дорослі не вчать дітей, дорослі навчаються разом з дітьми, дорослий і дитина - партнери. 

Вільний простір "Акведук" - центр відпочинку і дозвілля, неформальної освіти та соціально-психологічних послуг для молоді, відкрито ЕЛЕОС-УКРАЇНА у смт. Біловодськ 1 липня 2017 р. за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. 

 

 

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1018 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:816 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:902 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:844 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:872 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more